Slávnostné otvorenie plaveckého centra – AquaCity Poprad

Slávnostné otvorenie plaveckého centra

Teplo, chlad, voda a pohyb. Štyria veľkí bojovníci, ktorí pomáhajú pri posilnení zdravia. Aj keď vitamíny sú taktiež skvelými pomocníkmi, zdravý životný štýl dokáže robiť zázraky. Pravidelné saunovanie, pobyt v kryokomore, či pMesto Poprad sa od dnes môže popýšiť najmodernejším plaveckým 50-metrovým bazénom na Slovensku, ktorý je ideálnym miestom nielen pre poriadne športové výkony, ale aj pre vytúžený relax.
Slávnostným prestrihnutím pásky a pokrstením snehom z Gerlachu ho uviedli do života minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal, štátny tajomník pre šport SR Ivan Husár, predseda správnej rady Fondu na podporu šport a, prezident Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek, primátor mesta Poprad Anton Danko, Ján Telensky a konateľ spoločnosti Aquapark Poprad Richard Pichonský. Nechýbala ani naša historicky najúspešnejšia plavkyňa Martina Moravcová.

Nový nerezový bazén očarí užívateľským komfortom pre športovcov i návštevníkov. Pre plavcov je pripravených osem plaveckých dráh, v ktorých sa môže športovať počas celého týždňa. Novovytvorený raj pre plavcov spĺňa požiadavky na organizovanie tréningových kempov, športových sústredení i športových podujatí v plávaní. Poteší aj príjemnou teplotou vody – 28°C. Dno bolo navrhnuté s konštantným spádom a hĺbkou 1,35-1,8 metrov. Lemované je aj bezpečnostným sklom v hĺbke 1,2 metra

„Veľmi ma teší, že kvalitnú športovú infraštruktúru v meste Poprad sa podarilo doplniť o toto hodnotné a skvelé dielo, ktoré popradských plavcov určite poteší,“ povedal primátor Anton Danko.

„Mesto Poprad si takýto bazén zaslúži, na Slovensku nikde nič podobné nie je. Náš klub tu má vytvorené domáce podmienky, aj zázemie pre trénerov. Prvou významnou súťažou, ktorá sa tu udeje, budú Majstrovstvá Slovenska juniorov. Radi tu budeme hostiť jedno z najväčších podujatí na Slovensku v plaveckom športe a pre nás je veľkou výhodou, že domáci plavci tu môžu trénovať,“ doplnil prezident Klubu plávania AQUACITY Poprad Peter Gurčík.

Rekonštrukcia bazéna bola navrhnutá podľa predpísaných parametrov Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) a zabezpečuje tak nielen kvalitný tréningový proces pre športovcov, ale tiež možnosť usporiadať súťažné podujatia. K dispozícii je šestnásť štartovacích blokov FINA. Počas sústredení, tréningov i pretekov je možnosť zapožičať si časomieru OMEGA, ktorá je zabudovaná v podlahe. Hneď pri bazéne sú aj dve miestnosti réžie, ktoré je možné prenajať si a slúžia počas pretekov i tréningov. Celý priestor je tiež vybavený LED obrazovkou s veľkosťou 4,8×2,8m.

K dispozícii je i parná sauna s vysokou vlhkosťou, kde sa telo zbaví škodlivých látok a zrelaxuje.

Atmosféru priestoru dotvára aj tribúna, a to vďaka svetlám vloženým do drevených lamiel. Fandenie pri plaveckých pretekoch, či zázemie plavcov pri tréningovom procese je komfortnejšie. Sedenie na tribúne je príjemné, keďže jednotlivé stupne sú vyhrievané podlahovým kúrením. Pri novom plaveckom bazéne tvorcovia nezabudli ani na bezbariérovosť.

LINK

What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad