Plavecké centrum – AquaCity Poprad
Plavecké centrum pod Tatrami

Ak milujete plávanie, doprajte si ho v novom plaveckom bazéne, ktorý je ideálnym miestom nielen pre poriadne športové výkony, ale aj pre vytúžený relax. Pre plavcov je pripravených osem plaveckých dráh, v ktorých môžete športovať počas celého týždňa. Novovytvorený raj pre plavcov spĺňa požiadavky na organizovanie tréningových kempov, športových sústredení i športových podujatí v plávaní. 

Rekonštrukcia bazéna bola navrhnutá podľa predpísaných parametrov Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA) a zabezpečuje tak nielen kvalitný tréningový proces pre športovcov, ale tiež možnosť usporiadať súťažné podujatia. K dispozícii je šestnásť štartovacích blokov FINA. Počas sústredení, tréningov i pretekov je možnosť zapožičať si časomieru OMEGA, ktorá je na dve dráhy a je zabudovaná v podlahe. Hneď pri bazéne sa nájdete aj dve miestnosti réžie, ktoré je možné prenajať si a slúžia počas pretekov a tréningov. Celý priestor je tiež vybavený LED obrazovkou s veľkosťou 4,8×2,8m.

Nový nerezový bazén vás očarí užívateľským komfortom pre športovcov i návštevníkov. Poteší aj príjemnou teplotou vody – 28°C. Dno bolo navrhnuté s konštantným spádom a hĺbkou 1,35-1,8 metrov. Nie je len miestom pre športové výkony, ale aj pre relax. Ak potrebujete ešte viac rozprúdiť krvný obeh, máte k dispozícii parnú saunu s vysokou vlhkosťou, kde sa vaše telo zbaví škodlivých látok a zrelaxuje. Zlepšite si tak svoju kondíciu a posilnite vitalitu a zdravie. 

Atmosféru priestoru dotvára aj tribúna, a to vďaka svetlám vloženým do drevených lamiel. Fandenie pri plaveckých pretekoch, či zázemie plavcov pri tréningovom procese je komfortnejšie. Sedenie na tribúne je príjemné. Jednotlivé stupne sú totiž vyhrievané podlahovým kúrením. Pri novom plaveckom bazéne tvorcovia nezabudli ani na bezbariérovosť.

Prečítajte si viac informácii o vybavení bazéna
 • Podvodné plavecké pásy (dno vrátane obrátkových stien)
 • Štartovací blok PROFI štandard s meraním, vr. znakárskej pomôcky
 • Kompletný držiak  plaveckých a deliacich lán
 • Laná plaveckých dráh podľa FINA – priemer 150 mm 50 m (PRO)
 • Veľký navíjací bubon vrátane manipulačného vozíka (pre laná s pr. 150)
 • Dohmatová doska PLEXI číra so zásuvnými puzdrami
 • Ukazovateľ spätnej obrátky
 • Ukazovateľ chybného štartu
 • Mechanizmus pre chybný štart
 • Tyč pre ukazovateľ chybného štartu a spätnej obrátky
 • Podvodný reflektor STANDARD – 12 POW – LED, farba biela studená 47w

Vynikajúce a prvotriedne podmienky pod jednou strechou. AquaCity Poprad je miestom pre ideálnu športovú prípravu, na dosiahnutie najlepších športových výkonov. Vybavenosť komplexu, poskytuje bezkonkurenčné podmienky pre akékoľvek športové teamy alebo športové sústredenia a je vhodné hlavne pre akékoľvek plavecké kempy a plavecké sústredenia, futbalové sústredenia, hokejové, tenisové a iné. Komfortné ubytovanie, široká ponuka služieb, špeciálna strava podľa požiadaviek športovcov a skvelé možnosti regenerácie a voľnočasových aktivít. Blízka dostupnosť Vysokých Tatier, ktoré sú ideálnym miestom na športovú prípravu. Horská klíma v spojení s aktívnym pohybom tvorí základ liečebnej metódy klimatoterapie. Najúčinnejšia je vtedy, keď je jej charakteristika odlišná od klímy v trvalom bydlisku. 

Súčasťou rezortu AquaCity Poprad sú rôzne štandardy 3 hotelov – Hotel Riverside, Seasons, Mountain View v Poprade alebo hotel Horizont Resort vo Vysokých Tatrách, termálny Aquapark so 14 vonkajšími a vnútornými bazénmi s vodnou plochou 3500m2, fitnes, spinning, kryocentrum, Interklinik Poprad – klinika krásy a zdravia, dvojpodlažné wellness centrum s plochou 1600 m2, Relaxačno – masážne centrum, Thajské masážne centrum, bary, reštaurácie, detské kútiky, ihriská a kongresové priestory.
Pozrite si viac informácií

Kalendár obsadenosti dráh v plaveckom bazéne