FAQ – AquaCity Poprad

Ako sa ku vám dostaneme?
AquaCity sa nachádza blízko centra mesta Poprad. Ideálny dojazd do AquaCity je diaľnicou D1 (exit Poprad – Východ) zo smeru Prešov alebo Žilina.
AquaCity sa nachádza sa iba 10 minút od medzinárodného letiska v Poprade, 5 minút od železničnej a autobusovej stanice a len 15 minút autom od Vysokých Tatier.

Je parkovanie v areáli zadarmo?
V celom areáli je bezplatné parkovanie. Hoteloví hostia majú samostatné strážené parkovisko a autobusy majú vyhradené parkovanie pri zimnom štadióne.

V celom areáli je možná platba kartou.

K dispozícii je bankomat (Slovenská sporiteľňa), ktorý sa nachádza vpravo od hlavného vchodu do budovy Aquaparku (vonkajší priestor medzi vstupom do budovy a parkoviskom pre hotelových hostí).

UP Slovensko DÉJEUNER, DOXX, TICKET SERVICES

 

Musím si kúpiť vstupenku cez eshop? Je nutná rezervácia?
Pri nákupe cez eshop je nutné vstupenky kupovať deň vopred. Na eshope sú výhodnejšie ceny a garantovaný vstup. Rezervácia vopred pri vstupenkách do Aquaparku a Wellness centra nie je potrebná. Na eshope predávame vstupenky vo forme elektronických voucherov.
shop.aquacity.sk 

 

Pri zakúpení vstupeniek dostanete elektronický čip, ktorým sa pohybujete po areáli. Čipom si zamykáte skrinku. Skrinky sú dostatočné veľké a ich rozmery sú 34 x 133 cm (šírka x výška)
V prípade väčšej batožiny kontaktujte našu strážnu službu na dolnom vchode, ktorá vám batožinu odloží do úschovne.
Čip si starostlivo zapnite na rukách prípadná strata čipu je účtovaná sumou 85€. Po zakúpení vstupenky idete do šatne kde sú prezliekacie kabínky a za nimi skrinky na úschovu vecí.

V prípade hodnotných vecí si ich môžete odložiť v trezoroch pri pokladniach kde sú strážené kamerovým systémom. Vratný poplatok za použitie trezora je 0,50€

Pri zakúpení vstupeniek s časovým obmedzením, napríklad 2 hodinové alebo 3 hodinové vstupenky, máte ku zakúpenej vstupenke 30 min. zdarma na konzumáciu a prezlečenie. Za každú ďalšiu začatú polhodinu sa účtuje doplatok 2€.

 

V gastro strediskách aquaparku AquaCity môžete platiť debetom z náramkového čipu. Spotrebovaný debet uhradíte pri odchode na pokladniach. Poplatok za stratu čipu je 85€

 

Je možný pohyb kočíkom v areáli?
Kočíky si môžete ponechať na pokladni, vo vnútorných priestoroch nie je možný pohyb s kočíkom. Počas letnej sezóny v dobrom počasí sú otvorené vonkajšie letné kasy a vtedy je možné s kočíkom ísť do vonkajšieho areálu.

Od koľko rokov je možný pohyb detí bez dospelej osoby?
Samostatný vstup do areálu je možný pre deti od 15 rokov po predložení dokladu preukazujúci vek dieťaťa.

Môžem ísť do bazénov s malým bábätkom?
Pobyt v bazénoch je pre deti bezpečný a teplota vody je ideálna aj pre malé bábätka. V našich prevádzkach máme UV čistenie vody, čím je možné minimálne používanie chlóru. V bazénoch Blue Diamond 3x týždenne prebieha kurz plávania pre deti od 3 mesiacov – 3 rokov. Podmienkou vstupu do bazénu je plavecká plienka, ktorú si zakúpite aj na našich pokladniach a v obchodoch.

Detská zóna
Na šatni je pre matky s deťmi vyhradená detská zóna a časť, kde nájdete pulty na prebaľovanie, jedálenské stoličky, ohrádky a mikrovlnnú rúru na ohrev stravy.

Majú malé deti vstup zadarmo?
Deti do 120 cm majú vstup za 1€. Ďalšie deti si platia vstupné podľa cenníka

Aké sú aktuálne otváracie hodiny? Máte otvorené aj cez štátne sviatky?
Aktuálne otváracie hodiny si pozrite tu. Naše stredisko je otvorené celý rok aj počas štátnych sviatkov, kedy je prevádzka ako v nedeľu.

 

Je možné si u vás zakúpiť plavky?
V našom stredisku sa nachádza plavecký obchod kde si môžete zakúpiť plavky, šľapky, pomôcky na plávanie a hračky do vody

V prípade ak vám skončila platnosť darčekových poukazov a eshop voucherov kontaktuje nás emailom na info@aquacity.sk.

Do celého areálu Aquaparku je bezbariérový prístup a pri každom bazéne sa nachádzajú bazénové zdviháky a rampy.
Osoby ŤZP – S (so sprievodcom) počas pracovných dní majú vstup Aqua packet za 5€ Doprovod si platí cenu podľa cenníka. Vstupy je možné vydať len v aqua pokladniach na 2. poschodí


Sú osušky alebo uteráky v cene vstupného?

Na pokladni aquaparku je možné zakúpiť si uterák(5€) alebo osušku (10€) za daný poplatok. Zapožičať si je možné len župan, pri ktorom poplatok za zapožičanie je 5€ a vratný depozit vo výške 20€ (ten je pri odovzdaní županu vrátení zákazníkovi späť).

Výhodný vernostný program s okamžitou zľavou od 10 – 20%. Pre poskytnutie zľavy, alebo pri každom nákupe a platení sa ním preukážte na pokladniach alebo hotelovej recepcii. Zľavu s klubovou kartou nie je možné uplatniť v eshope na shop.aquacity.sk ale platí len pri nákupe na pokladniach.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Kontaktujte nás.