Baby Hippo – kurzy plávania pre najmenších – AquaCity Poprad

Pre tých najmenších

Plávanie s deťmi zažíva posledné roky boom. Veľmi kladný vzťah k vode majú bábätka. Dôvod? Deväť mesiacov pred narodením plávali v brušku. Vo vode sa cítia príjemnejšie ako na suchu. Čím viac rastú, tým viac sa vody začínajú obávať. S našim Hippo baby club im to ale nedovolíte. S deťmi sa hráme, spievame, recitujeme a popritom vykonávame jednotlivé cviky.  Základom je spokojnosť a úsmev dieťaťa, súdržnosť s rodičom, na ktorého sa dieťa môže spoľahnúť, ale i radosť z prítomnosti ďalších detí. Hippo baby club organizuje kurzy už 25 rokov. Ideálne nie sú iba pre mamičky, ale aj pre oteckov.

HIPPO BABY CLUB organizuje aj kurzy “plávania” pre deti od 3 mesiacov do 3 rokov. Výuka je formou 5 týždňových kurzov. Kurzy prebiehajú formou hry v kolektíve detí, pod vedením školených inštruktorov v bazéne Blue Diamond, s teplotou vody 33°C – 34°C. Plávanie ovplyvňuje množstvo telesných funkcií a základných pohybových vlastností. Má veľký význam pri získavaní hygienických návykov a otužovaní, ktoré sú prevenciou pred ochorením.

V Baby Hippo si so svojou ratolesťou môžete užiť kurzy plávania pre bábätká. Obavy môžete hodiť za hlavu. Pri kojencoch a u batoliat ide skôr o pohybové hry vo vode, pri ktorých sa deti naučia splývať na brušku i chrbátiku, ponárať sa, či skákať z brehu do vody.  Ide skôr o harmonický pohyb bábätka vo vode. Plávanie je dobré na to, aby sa rodičia naučili manipulovať s malým dieťaťom vo vode a samozrejme, aby mu vedeli dodať pocit bezpečia. Cieľom plávania s bábätkami je upevniť vzťah medzi rodičom a dieťaťom a spestriť jeho denný režim. Bábätká sa naučia splývať, vydychovať do vody, skákať do vody, vytvoriť si kladný a radostný vzťah k vode. Dieťa, ktoré absolvuje plávanie vo veľmi skorom veku si vytvorí pozitívny vzťah k vode. 

V BABY CLUBE HIPPO POPRAD sa s deťmi hrajú, spievajú, recitujú a popritom sa vykonávajú jednotlivé cviky. Každú lekciu plávania sú vo vode pripravené rôzne nafukovacie atrakcie, hračky a každá hodina je pre vaše bábätko spestrením a zaujímavosťou. Základom je spokojnosť a úsmev dieťaťa, súdržnosť s rodičom na ktorého sa môže spoľahnúť, ale i radosť z prítomnosti ďalších detí. Deti sa na plávanie tešia a vytvárajú si už od malička životný štýl, je výborné na podporu imunity a vytváranie režimu vášho bábätka. 
Kurzov bábätiek sa zúčastňuje čoraz viac otcov, ale aj mamičiek po materskej dovolenke a preto je možnosť zúčastniť sa aj víkendových kurzov.   je jedinečnosť z hľadiska priestorov výučby i ceny kurzu o čom sa môžete presvedčiť i vy, ak sa prihlásite a zúčastnite  informačno-teoretickej lekcie, ktorá je nezáväzná, len vám priblíži predstavu o fungovaní kurzu. 

V priestoroch šatne Aquaparku je k dispozícii Baby zóna, kde nájdete všetky pomôcky potrebné pre vaše bábätko. 

Aké sú výhody baby plávania?

  • Podporuje psychomotorický vývin detí,
  • je výborné pre kardiovaskulárne zdravie a posilňuje srdce, pľúca, mozog a krvné cievy malého dieťaťa,
  • má významný vplyv na podporu imunitného systému,
  • deti získavajú cit pre vodu,
  • pobyt vo vode umožňuje rýchlejší pohybový vývin dieťaťa,
  • udržiava správne zakrivenie chrbtice,
  • zlepšuje sa psychická väzba medzi rodičom a dieťaťom,
  • čím skôr sa dieťa skamaráti s vodou, tým skôr sa naučí plávať.

Kurzy sú vhodné pre deti už od 3 mesiacov. V týždenných kurzoch sú deti do 3 rokov, staršie deti navštevujú víkendové plávanie. 

Kurz: 10 lekcií / 5 týždňov
Cena kurzu je  118 €
Prevádzkové dni: utorok – štvrtok (čas lekcie je dohodnutý individuálne v čase od 7:00 – 10:00)

Viac informácií

Fotogaléria