FIRE & WATER WELLNESS & SPA

Na ploche viac ako 1590 m2 nájdete vitálny svet plný kontrastov v znamení živlov ohňa a vody.Tieto živly sú symbolom wellness centra rozdeleného na privátnu a party zónu, v ktorých nájdete rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu, privátnu zónu, odpočivárne a unikátny 14 m Wellness Bar s trendovou ponukou smoothies, ovocných štiav, miešaných nápojov a wellness drinkov. 

FÍNSKA SUCHÁ SAUNA „VIKINGSKÝ OHEŇ“

Vikingská fínska sauna, vám so živým ohňom v kamenných peciach zaručí dokonalý relax a zaslúžený oddych. V žilách vám bude kolovať ohnivá krv a vy sa budete cítiť ako skutoční Vikingovia. Uvoľnite si svoju dušu a telo, zbavte sa stresu a nechajte sa rozmaznávať dokonalým pocitom.

Odporúčaný čas: 5 – 15 minút
Teplota: 70 – 90 °C
Vlhkosť vzduchu: 15 – 35 %
Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia


CEREMONIÁLNA SAUNA ,,FIRE & WATER SHOW“

Ceremoniálna sauna je typom klasickej fínskej sauny, kde okrem saunovania ponúkame aj mystický zážitok v podobe ceremoniálov, saunových show. Ceremoniály sú nový druh saunovania a moderný trend v oblasti wellness procedúr. Ide o spestrenie saunovania vykonávané skúseným saunárom, spojené s vírením horúceho vzduchu, polievaním kameňov aromatickou esenciou s potieraním pokožky rôznymi, telu prospešnými produktmi. Saunový ceremoniál zvyšuje aj blahodarné účinky samotného saunovania a zaručí vám nevšedný zážitok. Ceremoniál prebieha po dobu 10 – 12 minút vo vybraných prevádzkových hodinách 3 x denne.

Odporúčaný čas: 5 – 15 minút
Teplota: 70 – 90 °C
Vlhkosť vzduchu: 15 – 35 %
Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia, detoxikácia
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia


BYLINKOVÁ SAUNA ,,RAJ VÔNÍ“

Stopercentný zážitok a stopercentnú vlhkosť vzduchu prežijete v bylinkovej aromatickej saune, ktorej teplota nepresiahne 40°C. Ponúkame vám citrusové, kvetinové, bylinkové alebo ovocné vône, ktoré pôsobia priaznivo na dýchacie cesty, proti nespavosti a podráždenosti a celkovým uvoľňujúcim účinkom. Charakter sauny vychádza z použitia rôznych liečivých bylinných esencii. Príjemné vône liečivých byliniek blahodarne pôsobia na všetky vaše zmysly a orgány.

Odporúčaný čas: 15 – 20 minút
Teplota: 40 – 45 °C
Vlhkosť vzduchu: 100%
Vône: citrusové, kvetinové, bylinkové, ovocné – pôsobí proti nespavosti, nervozite a podráždenosti
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia, infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, akútne horúčkovité ochorenia, hypertenzia, stavy pri hlbokej trombóze, nádorové ochorenia


HORÚCA PARNÁ SAUNA ,,PEKELNÁ PARA“

Vyskúšajte našu pekelne horúcu saunu s interiérom s pekelnou sopkou, z ktorej útrob po kameňoch prúdi horúci prameň. Jedinečný zážitok v horúcej parnej saune prekrví vaše telo a ulahodí vašej duši.

Odporúčaný čas: 10 – 15 minút
Teplota: 45 – 55 °C
Vlhkosť vzduchu: 100%
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia, infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, akútne horúčkovité ochorenia, hypertenzia, stavy pri hlbokej trombóze, nádorové ochorenia


EUKALYPTOVÁ SAUNA ,,SMARAGDOVÉ TAJOMSTVO“

Eukalyptová sauna je dokonalým spojením aromaterapie a parnej sauny. Vdychujte vôňu blahodarného eukalyptu a nechajte sa rozmaznávať dúškami pary a smaragdovými efektmi v stenách sauny. Smaragdová doska odpradávna zahalená tajomstvom predkov odhaľuje prameň živej vody a múdrosti a poznania, ktorej repliku nájdete v tejto saune.

Odporúčaný čas: 5 – 15 minút
Teplota: 45 – 55 °C
Vlhkosť vzduchu: 100 %
Vôňa: eukalyptus – osviežujúci účinok, používaná pri infekcii, antiseptické, antivírusové
Kontraindikácie: všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia


SOĽNÁ SAUNA ,,HIMALÁJSKA OČISTA“

Účinky himalájskej soli sú známe po celom svete. Slnečné lúče zachytené v kryštálikoch soli pri odparovaní spolu so zásobami minerálov ako sodík, magnézium, vápnik, jód, bróm a mangán pôsobia očistne, omladzujúco a ozdravujúco na celé telo.

Teplota: 30 ˚C
Účinky: relaxačný, dezinfekčný, posilnenie imunity.
Indikácie: Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Himalájska soľ pomáha liečiť kožné choroby, ako aj respiračné ochorenia a alergie.
Kontraindikácie: hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany.


,,TATRANSKÁ INFRASAUNA“

Moderný spôsob saunovania, pri ktorom celé telo prehrieva infračervené žiarenie podobné tepelnému žiareniu slnka. Infralúče prekrvujú organizmus (neopaľujú), čistia pleť, odbúravajú celulitídu, ale najmä spúšťajú ďalšie ozdravné procesy a relaxáciu. Vaše telo sa príjemne prehreje a dokonale uvoľní.

Odporúčaný čas: 20 minút
Teplota: 40 – 50 °C
Vlhkosť : 10 – 30%
Účinok: využitie infra lúčov je vhodné na zlepšenie prekrvenia organizmu, prečistenie pleti, detoxikáciu, odbúravanie celulitídy, ohrev tela, spúšťanie liečebných procesov a relaxáciu.
Kontraindikácie : Všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode , všetky ochorenie srdca a ciev


OCHLADZOVACÍ ARKTICKÝ BAZÉN ,,BAZÉN PRE ĽADOVÉ MEDVEDE“

Skúšate svoju odolnosť? Vyskúšajte Arktídu v podobe ochladzovacieho bazéna. Teplota vody do 10°C vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu nájdete v ochladzovacom a mrazivo ľadovom bazéne. Stáročia je známy vplyv striedania tepla a chladu, kedy po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím vyvolajú v bunkách explóziu energie a príval hormónov šťastia.

Teplota: 7 – 10 °C
Účinky: ochladenie po suchej saune, prekrvenie tela, otužovanie
Kontraindikácie: nízky alebo vysoký tlak, akútne infekčné ochorenia, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, všetky akútne ataky chronických ochorení, infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov.
Účinok: regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky.


VÍRIVKA ,,PARADISE JACUZZI“

Vo vírivom kúpeli pre osem ľudí vám voda nadľahčí telo, masáž tela a chodidiel rozprúdi krvný obeh a celé telo dokonale relaxuje. Horúca voda doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie. Oslaďte si váš dokonalý romantický kúpeľ vo vírivke so šampanským a jahodami a relaxujte pri živom ohni a sviečkach v jedinečnej atmosfére tohto magického miesta.

Teplota: 36 ˚C
Účinky: uvoľňujúci, relaxačný, povzbudzujúci, regeneračný.
Indikácie:
Kúpeľ má sedatívny účinok, podporuje upokojenie, je vhodný pri nespavosti, má senzitívny účinok, uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie.
Kontraindikácie: hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, známky obehového zlyhania, epilepsia, hnisavé ochorenia kože, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, inkontinencia moču a stolice, tehotenstvo, všetky akútne ataky chronických ochorení.
Odporúčanie: Relaxáciu vo vírivke je vhodné kombinovať s masážou od profesionálneho maséra pre dokonalé uvoľnenie celého tela. Odporúčame vám stráviť romantické chvíľky vo dvojici s pohárom lahodného sektu.

  • ODDYCHOVÉ MIESTNOSTI S BIOKRBMI
    ,,WELLNESS OÁZA POKOJA“ a ,,WELLNESS OÁZA OSVIEŽENIA“

Vstúpte do prvej oázy pokoja, oddychu a znovu nadobudnite harmóniu tela a duše. Relaxujte na pohodlných ležadlách s pohľadom na oblohu s pohybujúcimi sa oblakmi. Živý plápolajúci oheň v biokrbe dotvorí relaxačnú atmosféru nášho Fire & Water Wellness & Spa centre. Skutočný oddych spája atmosféru horskej chaty a vodného sveta a odbúrava stres.( stimuluje mechanizmy na odbúranie stresu.) Dekorácie v podobe stromov na stenách, nerušený pokoj a oddych – to je čerešničkou na torte našej oázy pokoja. Wellness oáza osvieženia vám svojim prijemným prostredím vytvoreným pre dokonalý odpočinok, prináša výraznú pozitívnu a mentálnu stimuláciu pre odbúranie stresu.


  • RELAXAČNÝ BAZÉN ,,TAJOMNÁ LAGÚNA“

Nerušený oddych s množstvom wellness vychytávok vám ponúka naša bazénová lagúna. Voda v bazéne má príjemných 33 °C. Ponúka celú paletu vodných hydromasážnych atrakcií – masážne postele, chrliče, vírivky, trysky perličky, dnový výron s držadlami na dokonalé prekrvenie chodidiel alebo vodné hríby, ktoré stimulujú akupunktúrne body po celom tele a prispievajú tak k jeho relaxácii a regenerácii. 


  • ZÁTOKA LÁSKY

Nájdete ju iba u nás. Zátoka lásky je vytvorená pre zaľúbencov, ktorí vyhľadávajú romantické zákutia s masážnymi ležadlami. Zátoka lásky je miesto, ktoré je korunou privátneho bazéna ,,Tajomnej lagúny,, Vstup do zátoky lásky je len pre zamilovaných !!!


  • SNEŽNÁ JASKYŇA

Po rozohnení vášho krvného obehu privítate príjemné ochladenie v našej ľadovej jaskyni. Po tom, čo ste si užívali paru a vône našich sáun, vojdete do skutočnej ľadovej jaskyne. Pri teplote -14 stupňov °C schladíte svoju vášeň a vychutnáte si sneženie aj v tom najsparnejšom letnom dni. Pre intenzívny kozmetický účinok odporúčame kombinovať s našimi SPA procedúrami.


  • ĽADOPÁD

Ak sa vám nedostáva zimy počas parného leta, ak neviete nájsť protiváhu k horúcim wellness chuťovkám, ak vám nestačí zima v ľadovej jaskyni, ponorte sa do ľadopádu. Mrazivá atrakcia je v skutočnosti nádoba, do ktorej permanentne padá ľad na ochladenie vášho tela.


  • TROPICKÝ DÁŽD

Rozprúdime váš krvný obeh ešte pred vstupom do privátnej lagúny. Tropický dážď je súčasťou nášho wellness eko-systému a prináša vášmu organizmu pocit vitality. Masážna sprcha s horúcou vodou je ideálnym doplnkom pôžitkov v našom Fire & Water Wellness & Spa centre.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Do wellness centra je možné vstúpiť iba raz počas celej platnosti lístka. Deťom do 12 rokov je vstup zakázaný. Vstup pre deti od 12 do 15 rokov je povolený iba v doprovode osoby staršej ako 18 rokov. Vo wellness centre, v saunovej časti, je zakázané saunovanie v plavkách a obuvi. (Saunovanie je povolené len v plachte, ktorú návštevník dostane pri vstupe. Výmena plachty je spoplatnená)

VÍKENDOVÉ DETSKÉ SAUNOVANIE

Každú sobotu a nedeľu od 10:00 – 12:00 hod. je dovolený vstup pre deti od 3 – 12 rokov v sprievode dospelej osoby do Fire & Water Wellness & Spa centra. Počas doby detského saunovania je znížená teplota vo Vikingskej fínskej saune na 60°C.


INFORMÁCIE O WELLNESS CENTRE
Zásady správneho saunovania VIAC INFORMÁCIÍ
Otváracie hodiny VIAC INFORMÁCIÍ
Prevádzkové oznamy a obmedzeniaVIAC INFORMÁCIÍ