DOPRAVA

Mesto Poprad – centrum cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách.

 • MESTO POPRAD Poprad, o ktorom sa zachovala prvá písomná zmienka už z roku 1256 je centrom cestovného ruchu pod Vysokými Tatrami. Jeho okolie je popretkávané bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa tu vyvíjala po stáročia. V regióne sa nachádza množstvo prekrásnych kostolov a historických budov. Významným miestom v Poprade je časť Spišská Sobota, s množstvom unikátnych historických pamiatok. Okrem nádherného prostredia môžete navštíviť múzeá, galérie, kostoly alebo zvonice. Centrum mesta dopĺňa ďalšie možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia, ktoré máte dostupné z našeho strediska iba pár minút chôdzou. V letných mesiacoch môžete relaxovať v útulných reštauráciách a kaviarničkach s terasami.
 • VYSOKÉ TATRY Aqua Ski Bus – bezplatná doprava vo Vysokých Tatrách
  V zimnej sezóne je pre návštevníkov a lyžiarov pripravená regionálna doprava, ktorá pohodlne a zadarmo prepraví držiteľov platných skipasov a TATRY Card z AquaCity Poprad do stredísk Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.  Neodmysliteľnou súčasťou tohto regiónu sú Vysoké Tatry, ktoré vďaka svojmu unikátnemu prostrediu poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo aktivít. Okolité prostredie križuje viac ako 350km vysokohorských turistických a cyklistických chodníkov. Pozrite si nádherné vysokohorské plesá, jazerá alebo vodopády. V zimnej sezóne sú pre milovníkov lyžovania a snowboardingu pripravené lyžiarske strediská s krásnymi horskými svahmi. Vysoké Tatry ponúkajú vzrušujúce a tajomné krásy, vrchy s nádhernými výhľadmi, rozkvitnuté lúky a lesy. www.regiontatry.sk
 • OKOLIE AQUACITY
  V okolí AquaCity sa nachádza niekoľko hradov a jeden z najväčších v strednej Európe – Spišský hrad, mesto Levoča s množstvom pamiatok z obdobia gotiky a renesancie, národné parky Pieniny a Slovenský raj s nádhernou scenériou prírody alebo Ľubovniansky hrad a skanzen ľudovej architektúry.
 • DOSTUPNOSŤ
  AquaCity sa nachádza blízko centra mesta Poprad. Ideálny dojazd do AquaCity je diaľnicou D1 (exit Poprad – Východ) zo smeru Prešov alebo Žlina. AquaCity sa nachádza sa iba 10 minút od medzinárodného letiska v Poprade, 5 minút od medzinárodnej železničnej a autobusovej stanice a len 15 minút autom od Vysokých Tatier – slovenských veľhôr, ktoré sú rozlohou najmenšie na svete a tretie najvyššie v Európe.
 • AKO SA K NÁM DOSTANETE
  Dojazd autom – GPS 49°3’38.21″N 20°18’28.24″E
  Letecky Letisko Poprad-Tatry
  Dojazd vlakom Cestovný poriadok ŽSSK
  Dojazd autobusom Cestovný poriadok EUROBUS