EKOLÓGIA A OCENENIA

V AquaCity sme odhodlaní chrániť životné prostredie. Naším cieľom je minimalizovať vplyv prevádzky významného turistického strediska v prekrásnom prírodnom prostredí.

 • OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA
  AquaCity je doslova sebestačné a vďaka využívaniu geotermálnej vody a slnečnej energie sa denne zabráni tomu, aby sa okolo 27 ton oxidu uhličitého uvoľnilo do atmosféry. Stredisku sa darí znižovať náklady na energie a získané úspory vracia späť zákazníkom v podobe cenovo dostupného ekologického luxusu.
 • SILA VODY
  Tepelná energia sa získava z rozsiahlych podzemných zásob geotermálnej vody, ktoré sa nachádzajú pod úpätím Vysokých Tatier v Podtatranskej kotline. Po odovzdaní svojej energie vo výmenníkoch tepla a tepelných čerpadlách sa ochladená termálna voda vracia späť do prírody. Prírodný cyklus sa tak môže začať znova.
 • SOLÁRNA ENERGIA
  AquaCity sa nachádza v slnečnej severovýchodnej časti Slovenska. Na zasklenej fasáde bazénového centra Blue Sapphire sa slnečné lúče prostredníctvom fotočlánkov menia na čistú elektrickú energiu.
 • ŠETRÍME ENERGIU A PENIAZE
  Využívaním prírodných energetických zdrojov namiesto spaľovania napríklad uhlia AquaCity ročne ušetrí milióny eur na prevádzkových nákladoch. Úspory sa zákazníkom vracajú vo forme kvalitného vybavenia strediska, ktoré by bolo neúmerne drahšie, ak by sa tu spaľovalo uhlie či plyn v potrebnom objeme.
 • SVOJÍM PRÍSTUPOM ŠETRÍME PROSTREDIE
  Hovoríme o ekológii, trénujeme personál, zlepšujeme procesy s jediným cieľom. Dostať do širšieho povedomia problematiku, tak aby správanie našich ľudí ovplyvnilo ďalších a ďalších ľudí. Chceme ukázať, že s trochou chcenia sa to dá. Budujeme našu značku s týmto cieľom v prostredí kde to nie je ľahké. Pomôžte nám, pomôžete sebe.

OCENENIA AQUACITY

 • GREEN GLOBE
  AquaCity je prvá organizácia v Strednej Európe, ktorá získala certifikát Green Globe. Je to jeden z najprísnejších štandardov, ktoré si organizácie môžu osvojiť za udržateľný rozvoj v cestovnom ruchu. Tento certifikát zaručuje, že AquaCity udržuje najvyššie štandardy v oblasti životného prostredia, ale taktiež podporuje miestnu komunitu a ekonomiku. Certifikát Green Globe bol udelený 8. novembra 2005 v Café Royal, Piccadilly Circus v Londýne.
 • GREEN APPLE AWARD
  (Zelené jablko) je medzinárodná kampaň ocenení uskutočňovaná organizáciou The Green Organisation za účelom hľadania najzelenších firiem, miest, komunít a krajín. “Skvelé na ocenení Green Apple je, že oceňuje dobré myšlienky na uchovanie našej planéty a podporuje ich pre prospech každého. Preto sme nadšení byť víťazom a zároveň propagovať do celého sveta Slovensko,Tatry a mesto Poprad“, vysvetľuje Jan Telensky, väčšinový vlastník AquaCity.
 • WORLD TRAVEL AWARD
  Ocenenie (WTA) sa každoročne udeľuje najvýznamnejším svetovým a lokálnym organizáciám v oblasti cestovného ruchu. Význam cien WTA spočíva hlavne v tom, že o hlasoch rozhodujú odborníci v turistickom priemysle z celého sveta. AquaCity Poprad bolo nominované do troch kategórií- Najlepšie miesto rodinnej dovolenky, Najlepšie kúpeľné centrum a Najlepšie ekologické stredisko. Viac ako 200 000 odborníkov zo 190 krajín udelilo svetové ocenenie pre AquaCity Poprad a stalo sa víťazom v medzinárodnej súťaži World Travel Awards v kategórii “Worlds Leading Green Resort” za roky 2007 a 2008 – Najlepšie ekologické stredisko na svete.
 • HOTEL ROKA
  Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky ocenil Hotel AquaCity Seasons*** v kategórií trojhviezdičkových hotelov za Hotel roka na Slovensku za kvalitne poskytované služby v oblasti hotelierstva.
  Hotely AquaCity Poprad sa podľa posudkov nezávislých hodnotiteľov hotelov zaradili medzi TREND TOP HOTELY NA SLOVENSKU